Adrenal Yorgunluk Nedir ?

adrenal yorgunluk

Günlük hayat artık her zamankinden daha stresli. Stresin zararlı etkileri göreceğimiz gibi farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Peki adrenal yorgunluk nedir ?

adrenal yorgunluk nedir

Haliyle vücudumuzdaki hormonal düzen değişiyor ve zarar görebileceğimiz boyutlara ulaşabiliyor. Stres, kaygı ve korku gibi durumlarda adrenalin salgılanmasında artış olur, bunun sürekli hale gelmesi bir süre sonra kişiyi yorar. Bu konuyla yakından alakası olan makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.
Heyecan Vücudumuzda Nelere Sebep Olur ?

Eğer sebepsizce yorulduğunuzu düşünüyorsanız sebebi stres ve gerginlik kaynaklı olabilir mi ? Ayrıca sürekli olarak kanında normalin üstünde adrenalin bulunan biri odaklanma güçlüğü yaşayabilir. Tek bir şeye konsantre olması normal insanlara göre daha zordur. Bahsedilen hormon dengesizliği o kadar etkilidir ki uykunuzun düzenini değiştirebilir, yada uyuduğunuz uykudan hiç bir şey anlamamanıza sebep olabilir. Uzun vadede depresyon gibi ciddi psikolojik problemlere zemin hazırlaması muhtemeldir. Adrenal yorgunluk dediğimiz durum, bu bahsedilen belirtilerle farkedilebilir.