İLK YARDIM REHBERİM

Yaz aylarını kuşkusuz hepimiz çok seviyoruz. Ancak keyifli ve sağlıklı bir tatil için kendimize dikkat etmemiz gerekiyor. Aşırı sıcaklardan korunma yolları nelerdir ? Okumaya devam edin.

Aşırı sıcak ve nem istenmeyen durumlar ile sonuçlanabilir.

İlk olarak unutmamalısınız ki, aşırı ısı ve nem asla hafife alınmamalıdır, bu sebeple gün içinde ter ile kaybedeceğiniz sıvıyı yerine koymak için bol su tüketin. Aşırı sıvı kaybı aynı zamanda vitamin ve mineral kaybınıda beraberinde getireceği için tahmin edemeyeceğiniz ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumu önlemenin en güzel yollarından biri gün içinde soda gibi mineralli içeceklerin tüketilmesi olacaktır.

6 Temel Korunma Yolu

Bir diğer kritik önlem ise şapka ve gözlük kullanımı. Bunun ile de korunma seviyenizi olabildiğince arttırmış olacaksınız. Güneş ışınlarının hafife alınamayacak boyutta tehlikeli olabildiği saatlerde dışarıda olmasanız bile yine de şapka ve gözlük kullanmayı ihmal etmeyin. Son olarak açık renkli kıyafetler giyin ve olabildiğince gölgeleri tercih edin. Gün boyunca ağır yemeklerden de uzak durursanız keyifli bir yaz mevsimi geçirmeniz mümkün olabilir. Tüm bu öneriler aşırı sıcaklardan korunma yolları arasında bulunabilir.

Peki diyelim ki sıcak çarpması ile karşı karşıyasınız, ne yapacaksınız ?

“Sıcak çarpmasında ilk yardım nasıl olmalıdır ?” başlıklı makaleyi ziyaret etmenizi öneririm.