Sağlıkta Dijital Dönem: E-Doktor Hizmeti

Sağlıkta Dijital Dönüşüm

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm herkese aynı uyarı yapıldı. ” Acil durumlar dışında hastanelere gitmeyin!” Fakat her ne kadar çaba göstersekte sağlık ihtiyaçlarımızı fazla erteleyemiyoruz ve uzman görüşü almamız gerekebiliyor. Bu durumun doğurduğu ihtiyaçtan kaynaklı birçok hastane artık E-Doktor sisteminde hizmet vermeye başladı bile… Bu hastanelerden birkaçını sizin için derledik.

e-doktor-hizmeti-nedir

Memorial Hastaneleri

Türkiye’nin heryerinden “Memorial E-Doktor” hizmetini kullanabilirsiniz. Doktorlar, on beş sağlık kuruluşundan e-doktor desteği verecekler. Uzman doktor, psikolog ve diyetisyen danışma ihtiyaçlarınızı e-Doktor uygulamasıyla, istediğiniz gün ve saat için randevu alarak karşılayabilirsiniz. E-Muayene olmak istediğinizi ileten bir form doldurduktan sonra görevli personeller size ulaşacak, WhatsApp ile görüntülü görüşme sağlayabilmeniz için ayarlamaları yapabilecekler. Eğer çeşitli tetkiklere ihtiyacınız olursa İstanbul’da evde muayene ve kan tetkiki hizmetini de Memorial Hastaneleri bünyesinden alabiliyorsunuz. Memorial Hastanelerinden E-Muayene hizmeti için randevu almak istiyorsanız buraya tıklayın.

memorial-e-randevu

Biruni Üniversitesi Hastanesi

Evde online doktor muayenesi hizmetini veren hastanelerden biri de Biruni Üniversitesi Hastanesi. Doldurulan online form ile tarafınıza geri dönüş yapılıyor ve ihtiyaç duyduğunuz uzman görüşünü evinizdeki konforunuz bozulmadan alabiliyorsunuz. Herkes bu uygulamadan faydalanabilsede hastane yetkilileri özellikle risk grubu olan hastaların yani; bağışıklık sistemi zayıf, KOAH ve astımı olanların, böbrek, karaciğer,kalp/damar hastalığı olanların, hipertansiyon hastalarının, hamilelerin ve bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar kullananların bu hizmetten faydalanmasını öneriyor. Biruni Üniversitesi Hastanesinden E-Muayene için randevu almak için buraya tıklayın.

e doktor hizmeti

Anadolu Sağlık Merkezi (Johns Hopkins Medicine)

Ortalama on dakikalık doktor görüşme hizmeti veren Anadolu Sağlık Merkezi, görüşmeye katılabileceğiniz akıllı mobil cihazınıza yada bilgisayarınıza bir link gönderiyor. Sağlığınızdaki değişimlerden doktorları haberdar edebiliyor ve gereken desteği alabiliyorsunuz. Tabi fiziki bir muayene yada ileri tetkikler gerçekleştirilemediğinden gerekli durumlarda kesin tanı için hastanın hastaneye gitmesi talep edilebilir. Ayrıca Anadolu Sağlık Merkezinde; E-doktor görüşmeleri özel sağlık sigortaları, banka sandıkları ve diğer kurum anlaşmaları tarafından karşılanmamaktadır. Kontrol ve sonuç görüşmeleri ise 15 gün içerisinde ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Anadolu Sağlık Merkezi E-Muayene için buraya tıklayın.

e doktor

Acıbadem Hastaneleri

Acıbadem Hastaneler Grubu 36 sağlık kuruluşuyla birçok ülkede hizmet veriyor. İhtiyaç olarak beliren online doktor taleplerine Acıbadem’de karşılık vererek; WhatsApp, FaceTime, Skype gibi birçok uygulamayla online doktor irtibatı sağlıyor. Görüşme süresi bu sefer 20 dakikayla sınırlandırılmış. Eğer doktorunuz kan tetkiklerinizi görmek isterse evinizden bir yere çıkmadan kanlarınızı aldırmanız mümkün. Online görüşmede doktor, sağlık durumunuzu dikkate alarak fiziksel muayeneyi zorunlu görebilir. Acıbadem Hastaneleri E-Muayene için buraya tıklayın.

e-doktor

Aile Hastanesi

Tüm branşlarda online doktor görüşmesi hizmeti veren Aile Hastanesi, WhatsApp yada FaceTime uygulamalarını tercih ediyor. Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma, beyin ve omurilik yaralanmaları, travmalar, bilinç kaybı, ciddi yanıklar, göğüs ağrısı, kusma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren acil durumlara ilişkin şikâyetler bu hizmet kapsamı dışında kalıyor. Aile Hastanesi, eğer bu tarz belirtiler varsa vakit kaybetmeden ilgili Acil Sağlık Hizmeti Birimlerine başvurulmasını öneriyor. Özel sağlık sigortaları, banka sandıkları ve diğer kurum anlaşmaları tarafından Aile Hastanesi online muayene hizmeti karşılanmıyor. Aile Hastanesi E-Muayene için buraya tıklayın.

e-doktor hizmeti